Agroturystyka Ranczo Chocicz
Prawdziwy wypoczynek na wsi
Kontakt z naturą
Łąki i lasy wkoło
Cisza i spokój z dala od zgiełku miast
Czasem słońce, czasem deszcz
Agroturystyka Ranczo Chocicz
Zapraszamy

Blog Asi czyli podejście mieszczucha do życia na wsi...

Czy mieszczuch pozostał na wsi i czy pozostał mieszczuchem?

Czy mieszczuch pozostał mieszczuchem? Jak najbardziej. Mimo naprawdę dużej ilości czasu spędzanego na wsi, nie wyobrażam sobie rezygnacji z miejskiego adresu zameldowania. Miasto to większy pośpiech, czas tracony na przemieszczaniu się z miejsca w miejsce, ale też masa możliwości, których na wsi po prostu nie ma.

Czytaj więcej: Czy mieszczuch pozostał na wsi i czy pozostał mieszczuchem?

Nowalijki z własnego ogródka

Mówi się, że nowalijki wcale nie są takie zdrowe, bo młoda marchew w kwietniu, czy nawet maju, to musi być nafaszerowana, spryskana i w ogóle świeci po zmroku. I fakt, dziecku bym takiej nie dała. Ale nasz Dzidź dwa razy już jadł zupkę z własnej uprawy młodej marchewki z liściem selera i pietruszki naciowej. Choć powinnam raczej napisać "Dzidź już dwa razy pluł zupką"...

Czytaj więcej: Nowalijki z własnego ogródka

Moje ciasto uniwersalne

Znałam je jako „ciasto niedzielne”. Miodowe placki przekładane kremem na bazie z kaszy manny Mama piekła dość rzadko, najczęściej na Wielkanoc. Mogłabym zjeść całą blachę, gdyby mi tylko na to pozwolono. Dziś piekę je sama i wcale nie mam ochoty na ekstremalne obżarstwo, choć nadal bardzo je lubię. Również za to, ze z tuczącego placka może zmienić się w wykwintny torcik albo prawie dietetyczny deser lub ciasteczka.

Czytaj więcej: Moje ciasto uniwersalne

O honorze, danym słowie i przeroście ego, czyli co lubię, a czego nie

Pamiętacie film „Amelia”? Każdy bohater definiowany był przez swoje sympatie i antypatie. Po motyw wykorzystany już w wielu programach i reklamach dziś sięgnę ja. Wydarzyło się w naszym życiu coś, co nami wstrząsnęło i skłoniło do refleksji nieco bardziej osobistej niż ta nt. zapachu pieczonego chleba.

Czytaj więcej: O honorze, danym słowie i przeroście ego, czyli co lubię, a czego nie

Dzień pieczenia chleba

Własny chleb piekę od dwóch lat. Próbowałam kilku przepisów z różnym efektem. W końcu pozostałam przy trzech, których efekty nieodmiennie smakują nam na tyle, że nie mam potrzeby testowania kolejnych. Raz na dwa tygodnie organizuję sobie dzień pieczenia chleba.

Czytaj więcej: Dzień pieczenia chleba

Agroturystyka Ranczo Chocicz to wypoczynek na wsi w ciszy i spokoju

zwierzęta leśne i domowe, spacery i wycieczki rowerowe, lasy, jagody, grzybobranie, domowe jedzenie