Agroturystyka Ranczo Chocicz
Prawdziwy wypoczynek na wsi
Kontakt z naturą
Łąki i lasy wkoło
Cisza i spokój z dala od zgiełku miast
Czasem słońce, czasem deszcz
Agroturystyka Ranczo Chocicz
Zapraszamy

Zimowy obiadek z ogródka

Poprzedniej jesieni (2012) poważnie podeszłam do kwestii świeżych warzyw w zimie. W tunelu rosły jarmuż, rukola, roszponka, rzodkiew zimowa. Niestety, nadal nie znam smaku tego pierwszego.

Dorodne karbowane liście o barwie ciemnej, głębokiej zieleni najpierw dopadły ślimaki, pozostawiając na nich masę obrzydzających konsumpcję odchodów. Po ślimakach pojawiły się zające, których najwyraźniej odchody tych pierwszych bynajmniej nie obrzydziły. Pozostawiłam im więc jarmuż, zadowalając się roszponką i rukolą.

W tym roku nie było na jesienny siew czasu, bo w sierpniu urodził się W., a już na dwa tygodnie wcześniej raczej nie pojawiałam się w ogródku. Jakież było zatem moje zdziwienie, gdy odwiedzając tunel znalazłam na nieprzekopanej jeszcze części zapomniane od lata brokuły i brukselkę. Te pierwsze już mocno przekwitnięte, ale z paroma jędrnymi różyczkami pobocznymi. Brukselka zaś... zbyt wiele jej nie było, ale do zupy jarzynowej Babci w sam raz. Niewielkie brokułowe różyczki, otrzepane ze śniegu, wylądowały zaś na pizzy. Mniam. 

 

Agroturystyka Ranczo Chocicz to wypoczynek na wsi w ciszy i spokoju

zwierzęta leśne i domowe, spacery i wycieczki rowerowe, lasy, jagody, grzybobranie, domowe jedzenie