Ubiegłoroczne prace ogrodowe przerwało pojawienie się Wojtusia. Udało się zebrać plony i zadbać o ich przechowanie, a w okolicy stycznia K. zakończył przekopywanie ogródka. Na rabatach pozostały smętne badyle.

Zabrałam się za nie ochoczo w promieniach ciepłego kwietniowego słońca... no dobra, marcowego. Ale przygrzewało jak kwietniowe, słowo. Efekty można zobaczyć na twarzyczce Dzidzia, którego mamusia postawiła w wózeczku en face do słoneczka na kwadransik. Gdy zajrzałam do wózka, maluch nadal spał, ale pyszczek jego niebezpiecznie spąsowiał. Trzy takie seanse dzień po dniu wystarczyły, by mojemu małemu mulatkowi tatuś przestał podawać witaminę D3: - Tak go opaliłaś, to myślałem, że można mu zrobić przerwę – tłumaczył zdumiony moimi pretensjami.

Wracając do rabat – smętne badyle nasuwały na myśl skojarzenia z scenerią ponurego dreszczowca, drapiąc i szarpiąc moje sumienie za każdym wyjściem na podwórko. Uzbrojona zatem w sekator, łopatkę i pazurki, postanowiłam stawić im czoła. Cięłam badyle, kopałam i drapałam ziemię z taką werwą, że aż dokopałam się do wiosny. Słowo. A oto dowod